ASBIS near you

Our network of 23 subsidiaries located all over the EMEA region supplies Information and Communications Technology products and solutions across the globe. Find ASBIS office in your country.

Other headlines

June 14, 2019
The largest IT community event full of inspiring innovative technology ...
May 02, 2019
TahawulTech.com and Reseller Middle East hosted the 10th annual Partner ...
April 22, 2019
PRESS RELEASE - 22 April 2019, Limassol, Cyprus
March 28, 2019
CloudFest is the Largest Cloud, Hosting and Internet Infrastructure Gathering ...
March 15, 2019
Prestigio announces the signing of an OEM partnership agreement with Mozaik ...
March 14, 2019
It is a wonderful opportunity for face-to-face meetings and discussion of ...
February 05, 2019
CloudFest is the Largest Cloud, Hosting and Internet Infrastructure Gathering ...
January 16, 2019
PRESS RELEASE - 16 January 2019, Limassol, Cyprus
November 20, 2018
Western Digital® will be retiring the Tegile Systems brand starting from ...
November 19, 2018
Enterprise-class Data Storage Solution Recognized for Completeness of Vision ...
Poland: ASBIS Feels Attraction to Middle East

August 22, 2008

Poland: ASBIS Feels Attraction to Middle East

Polish financial newspaper Parkiet writes that IT distributor ASBIS has announced growing profit margins and revenues. Article in Polish.

Asbisowi podoba się Bliski Wschód

Autor: Anna Koper

Dystrybutor IT chwali się rosnącymi marżami i zyskami. Jego akcje wciąż są jednak w Polsce mało płynne. Wczoraj żadna nie zmieniła właściciela

Zajmująca się dystrybucją sprzętu komputerowego firma w minionym kwartale zarobiła na czysto 1,8 mln dolarów, przy 344,7 mln dolarów obrotów. Przychody zwiększyły się o 22,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 r. Zysk netto wzrósł zaś o 34,3 proc. II kwartał okazał się jednak nieco słabszy od początku roku, gdy dynamika ukształtowała się na poziomie odpowiednio 38,9 proc. i 189,5 proc.

Marże nadal rosną

Przedstawiciele spółki informują, że wciąż udaje jej się podnosić marże. Jest to możliwe m. in. dzięki zwiększaniu sprzedaży marek własnych i wyrobów Microsoftu (zwłaszcza na rynku rosyjskim). W I połowie tego roku marża brutto wzrosła do 5,9 proc. (z 4,4 proc. w analogicznym okresie 2007 r.). Marża EBITDA (proporcja powiększonego o amortyzację wyniku operacyjnego i przychodów) zwiększyła się zaś z 1,2 proc. do 2,1 proc. Szefowie firmy zapowiadają dobry koniec roku.

- W oparciu o wyniki pierwszego półrocza i o początek III kwartału możemy powiedzieć, że pozytywna tendencja wzrostu marż jest utrzymywana - mówi Marios Christou, dyrektor finansowy Asbisu. Szefowie spółki ostrzegają jednak, że taka tendencja może nie utrzymać się w przyszłości. Odwrócić ją mogą m.in. rosnąca konkurencja, konsolidacja branży oraz niski popyt na niektóre produkty.

Obiecujący Bliski Wschód

W najbliższym czasie firma zamierza zwiększać swą obecność zwłaszcza na rynkach Afryki i Bliskiego Wschodu. W tym celu rozważa założenie spółki zależnej w Arabii Saudyjskiej, gdzie jest dystrybutorem produktów Toshiby i Della. Pomocne będzie też wykorzystanie kupionego niedawno magazynu w Emiratach Arabskich. - W regionach tych widzimy duże perspektywy rozwoju, a tym samym szanse dla siebie - uzasadnia Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny Asbisu.

Własne marki w Polsce

Przychody grupy osiągane z działalności w naszym kraju wyniosły w I połowie tego roku 40,6 mln dolarów. Wzrosły o 40,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 r. Przedstawiciele spółki informują, że w Polsce zamierza się ona skupiać na wzroście sprzedaży produktów pod własnymi markami (Prestigio i Canyon) oraz utrzymaniu pozycji w sektorze komponentów (m. in. dyski twarde). Nie wyklucza również wejścia w sektor elektroniki użytkowej (np. telewizorów). - Pracujemy nad pozyskaniem partnerów strategicznych do produkcji. Za wcześnie jednak na szczegóły - mówi Kostevitch.

© Presspublica Sp. z o. o.

Disclaimer: The information contained in each press release posted on this site was factually accurate on the date it was issued. While these press releases and other materials remain on the Company's website, the Company assumes no duty to update the information to reflect subsequent developments. Consequently, readers of the press releases and other materials should not rely upon the information as current or accurate after their issuance dates.